Rodinný domek 01

PerokresbaObjekt dvoupodlažního rodinného domu menší až střední kategorie je určen do mírně svažitého území. Takto navržený rodinný dům vyhovuje i podmínka pro povolení stavby v chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy. Objekt je určen pro čtyř až pětičlenou rodinu.

Konstrukční systém je zděný z cihelných bloků Heluz či Porotherm s broušenými hranami pro použití zdění na lepidlo nebo polyuretanovou pěnu, tak aby bylo zamezeno úniku tepla spárami zdiva. Stropní konstrukce je vytvořena z keramických prvků systému Heluz či Porotherm zalitých betonem. Střešní krytina je vytvořena z pálených tašek na dřevěné nosné konstrukci krovu.

Z hlediska energetického spadá tato budova do nízkoenergetického standardu. Energetický štítek obálky budovy řadí tuto budovu do kategorie B-úsporná. Celkové tepelné ztráty objektu jsou cca 8 kW s vypočtenou přibližnou měrnou potřebou tepla E1 = 20 kWh/m3 za rok. Při této spotřebě tepla činí náklady na vytápění přibližně 22 000,- kč za rok při použití zemního plynu (porovnání nákladů na vytápění při různém druhu paliva – zdroj www.tzb-info.cz , ceny duben 2009).

Cena tohoto rodinného při stavbě na klíč byla v dubnu roku 2009 výpočtem stanovena na 3 600 000 kč.

Pudorys 1NP Pudorys 2NP

Pudorys 1NP vizualizace Pudorys 2NP vizualizace

Pohled celni Pohled zadni

Pohled levy Pohled pravy

Vizualizace 1 Vizualizace 2